Mobilność Erasmus+ 13-17 stycznia 2-25, Radom
W bieżącym tygodniu gościmy w naszej szkole uczniów i nauczycielki ze szkoły partnerskiej w projekcie Erasmus+, który realizujemy w ramach przyznanej Akredytacji Erasmusa. Odwiedziło nas dziewięcioro 14-latków pod opieką dwóch nauczycielek ze szkoły w Barcelonie. Uczniowie mieszkają w domach swoich rówieśników z naszej szkoły, poznają więc nie tylko szkołę, miasto i kraj, ale także zwyczajne życie polskich rodzin. W szkole i poza nią odbywa się wiele różnorodnych aktywności zgodnych z celami projektu.
Poniedziałek goście rozpoczęli od bliższego poznania uczniów oraz szkoły - wykonywali różne zadania, które pozwoliły im zajrzeć do szkolnej biblioteki, sal lekcyjnych oraz innych miejsc, w których pracujemy. Następnie podczas lekcji języka angielskiego wymienili się wiedzą o Polsce i Hiszpanii, a potem stworzyli przepisy na potrawy polskie i katalońskie. Podczas lekcji wychowania fizycznego miały miejsce różnorodne aktywności, również tańce pochodzące z krajów partnerskich. Popołudniu goście wraz z gospodarzami oglądali Radom podczas gry miejskiej 'Śladami Przemysłowego Radomia'. Dzień zakończył się relaksem w kręgielni. Środa była kolejnym dniem spędzonym w szkole - wychowanie fizyczne wraz z PHOENIX KIDS, język polski wzbogacony o język kaszubski, matematyka z informatyką w postaci gry w BLOKUS oraz programowania robotów pozwoliły poznać różne obszary naszej codziennej pracy, a także dobrze się bawić. Byliśmy z wizytą u pani wiceprezydent Katarzyny Kalinowskiej, która wspiera działania w projektach Erasmus+. Wieczorem goście i gospodarze zintegrowali się podczas kolacji w szkole, kiedy to uczniowie dodatkowo wykonywali cyfrową książkę prezentującą rezultaty mobilności.
We wtorek i czwartek odbyły się wycieczki edukacyjne do Krakowa i Warszawy, co pozwoliło gościom odrobinę poznać zarówno obecną, jak i poprzednią stolicę naszego kraju. Zwiedzili Stare Miasta w obu miejscach, kopalnię soli w Wieliczce, Centrum Nauki Kopernik, zachwycili się Królewskim Ogrodem Światła w Wilanowie, a także spróbowali potraw kuchni polskiej.
Działania związane z mobilnością pozwalają uczniom obu szkół partnerskich trenować komunikację w języku angielskim oraz doskonalić umiejętności posługiwania się nowymi technologiami. Uczniowie poznają kulturę i zwyczaje europejskich krajów, uczą się bycia członkami społeczeństwa, a także doskonalą umiejętności komunikacji, pracy projektowej oraz rozwiązywania pojawiających się problemów.
Komentarze
Prześlij komentarz